با پیشرفت فناوری و اهمیت یافتن هر چه بیشتر رایانه و تلفن همراه در امر آموزش، تولید محتوای آموزشی الکترونیکی به جزء اصلی یک آموزش بهینه و به روز تبدیل شده است.

محتوای آموزشی به مجموعه ای از متن ها، فایل های صوتی و تصاویر از جمله ویدیوها، انیمیشن ها، موشن گرافی و دیگرمحصولات گرافیکی گفته می شود که به کمک فناوری تولید شده و مبحثی را آموزش می دهد. محتوای آموزشی باید کاربردی، مفید و متناسب با نیاز فراگیران باشد و در تهیه ی مطالب آن افزون بر دقت فراوان، باید از به روزترین اطلاعات استفاده کرد. در تدوین محتوای آموزشی باید به اصول تولید محتوا، مفهوم سازی در محتوا، سازماندهی محتوا، نوشتن و ارزیابی محتوا توجه شود. از مهمترین ویژگی های محتوای آموزشی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

·       واضح، ساده و روشن باشد

·       نیاز فراگیران را برطرف کند

·       علمی و به روز باشد

·       رفتاری باشد

·       سنجیدنی باشد

 

در تنظیم محتوای آموزشی دو رویکرد عمده وجود دارد. در رویکرد نخست تاکید بر روی ساختار منطقی محتوا و ارائه ی دقیق آن است و در رویکرد دوم بر روانشناسی آموزش و ساختار روانی مخاطبان تاکید می شود. انتخاب هر یک از این رویکردها دارای مزایا و معایبی است. به همین علت، ما در ویراطرح معتقدیم که ارائه ی یک محتوای آموزشی کارا و مناسب، تنها با تلفیق دقیق و هوشمندانه ی هر دو رویکرد ممکن است و توجه بیش از اندازه به یکی و غفلت از دیگری در کیفیت محتوا و در نتیجه ی آن کیفیت کل آموزش تاثیری منفی دارد. از همین رو، ما با مجموعه ای از متخصصان امر آموزش، در تمام مراحل تولید محتوای آموزشی شما را همراهی می کنیم.

1

محتوای تعاملی

2

قالب های جذاب و متنوع

3

امکان سنجش آسان

4

با نظارت کارشناس موضوع

مقالات
اینفوگرافیک‌های آموزشی
اینفوگرافیک‌های آموزشی

چطور از اینفوگراف در دوره‌های آموزشی استفاده کنیم؟

نقش پادکست در آموزش
نقش پادکست در آموزش

نقاط قوتی که فایل‌های صوتی نسبت به فایل‌های متنی و تصویری دارند

ویژگی حیاتی که خیلی از ویدئو های آنلاین ندارند
ویژگی حیاتی که خیلی از ویدئو های آنلاین ندارند

گاهی کار هایی ساده و پیش‌پا افتاده ما را در راه موفقیت به جلو پرتاب می‌ کنند

موشن‌گرافی؛ ابزاری متفاوت در آموزش
موشن‌گرافی؛ ابزاری متفاوت در آموزش

جلوه‌های بصری بازدهی آموزش را چند برابر می‌کنند. موشن‌گرافی نیز با ایجاد زیبایی بصری نظر بیننده را جلب کرده و یادگیری را جذاب می‌کند

نقش ابزار آموزشی در کیفیت یادگیری هنگام آموزش مجازی
نقش ابزار آموزشی در کیفیت یادگیری هنگام آموزش مجازی

فایده و اهمیت استفاده از ابزار آموزشی در یادگیری آنلاین چیست؟